Promocje
Wełna izolacyjna Paroc 25mm 7,2m2
Wełna izolacyjna Paroc 25mm 7,2m2
375,00 zł 260,00 zł
szt
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kratka kominkowa TREND 10x20 cm czarny mat

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 70,50 zł 70.50
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Parkanex
Kod produktu: 8200

Opis

Kratka TREND 10x20 cm

kolor: czarny mat

waga: 0,5kg

Wysokiej jakości kratki kominkowe

Kratki kominkowe wykonane są z elementów stalowych odpowiednio przygotowanych w procesie technologicznym. Pokryte są farbą proszkową posiadającą bardzo dobre własności mechaniczne, a także wysoką stabilność koloru oraz odporność termiczną. Montaż odbywa się z użyciem ramki montażowej dołączonej do kratki.

Kratki kominkowe zapewniają właściwą cyrkulacja powietrza w obudowie kominkowej

Kratki kominkowe montuje się w zabudowie kominka w celu nawiewu ciepłego powietrza z obudowy kominka do pomieszczenia, a także do nawiewu chłodnego powietrza do obudowy.

W przypadku, gdy kratka ma nawiewać ciepłe powietrze do pomieszczenia, należy instalować ją w górnej części obudowy kominkowej. Górna kratka wylotu gorącego powietrza (przekrój minimum 10 dm2) powinna być usytuowana jak najwyżej, ale z zachowaniem odstępu minimum 30-50 cm od stropu oraz 10 cm poniżej komory dekompresyjnej. Przestrzeń miedzy stropem a właściwą komora czopucha (tzw. komorę dekompresyjną) należy wentylować za pomocą dwóch kratek wentylacyjnych umieszczonych po przeciwnych stronach lub jednej większej umieszczonej centralnie. Zadaniem komory dekompresyjnej jest odizolowanie stropu od temperatury gorącego powietrza w czopuchu.

Natomiast gdy kratka ma być zastosowana do nawiewu chłodnego powietrza do obudowy kominkowej, powinna być instalowana w dolnej części obudowy. Należy zapewnić odpowiedni przepływ powietrza odbierającego ciepło od korpusu wkładu. Wlot zimnego powietrza na dole zabudowy powinien mieć powierzchnię minimum 10 dm2. Powietrze musi opływać swobodnie wkład.

Uwaga! Należy przestrzegać minimalnych przekrojów wlotu zimnego powietrza oraz wylotu ciepłego powietrza. Zalecane przekroje kratek kominkowych należy sprawdzić w instrukcji montażu urządzenia lub skonsultować ze sprzedawcą. Wentylacja wkładu ma zasadniczy wpływ na szybkość ogrzewania pomieszczenia, na poprawne funkcjonowanie urządzenia oraz jego trwałość. Nie zapewnienie odpowiedniej wentylacji wkładu (tj. nie zastosowanie się do wymogów montażowych) może powodować przegrzanie wkładu i jego uszkodzenie. W obudowie kominka nie stosować kratek zamykanych (z żaluzją).

Kratki kominkowe w systemach DGP

Kratki kominkowe stosuje się także jako zakończenie przewodów dystrybucji gorącego powietrza z kominka. Do tego celu stosuje się najczęściej kratki wyposażone w mechanizm żaluzji. Żaluzja umożliwia regulację przepływu powietrza przez kratkę poprzez otwieranie i zamykanie. 

Kratki kominkowe w kanałach wentylacyjnych

Kratki kominkowe mogą być stosowane w instalacjach wentylacyjnych. Kratki kominkowe 16x16 z żaluzją idealnie sprawdzą się jako estetyczne zakończenie otworów kominowej wentylacyjni grawitacyjnej w pomieszczeniu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium